Laser IPL+RF

IPL, czyli impulsywne źródło światła. Podobnie jak laser emituje wiązkę promieni świetlnych, które w odróżnieniu do światła laserowego, nie jest spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki tej technologii wiązki światła mogą docierać na różne głębokości naszej skóry i działać wielokierunkowo, z jednej strony stymulować produkcję kolagenu, z drugiej - likwidować przebarwienia, zaczerwienienia i trwale usuwać niechciane owłosienie. Urządzenia wykorzystujące fale radiowe (RF) są wykorzystywane do selektywnego podgrzewania skóry właściwej w celu stymulacji fibroblastów do produkcji włókien
kolagenowych i elastynowych.

Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Połączenie IPL z RF stosuje się zgodnie z powszechnym trendem w świecie medycyny estetycznej by osiągnąć jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej, a także szybszy efekt końcowy. Energia IPL z RF przenika bezpośrednio do głębszych warstw skóry, oznacza to, że nie jest pochłaniana przez barwnik lub ciemną skórę jak w przypadku samego IPL, co znacznie zmniejsza ilość zabiegów przeciwzmarszczkowych oraz redukujących przebarwienia, zapewniając większy komfort klientowi.

ZAMYKANIE NACZYNEK KRWIONOŚNYCH

Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj.hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba kilku zabiegów – jest to uzależnione od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Fototerapia IPL + RF jest skuteczną metodą w walce z cerą naczynkowa oraz terapią w przypadku trądziku różowatego. Metoda ta jest nieinwazyjna, bezpieczna i praktycznie bezbolesna. W trakcie zabiegu występuje jedynie uczucie delikatnego szczypania. IPL + RF efektywnie redukuje objaw zaczerwienienia skóry. Nasz wysoko wykwalifikowany personel ma bardzo duże doświadczenie w tego typu zabiegach. Stosowanie się do zaleceń i procedur postępowania minimalizuje ryzyko praktycznie do zera. Natomiast nasz wysokiej jakości sprzęt jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku. 

USUWANIE OWŁOSIENIA

Laser emituje światło o znacznej energii, które jest absorbowane przez melaninę - barwnik nadający barwę włosom i skórze. Absorpcja światła lasera przez melanocyty (komórki zawierające melaninę) wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii. Na skutek szybko rosnącego ciepła endogennego melanina ulega rozpadowi, trwale uszkadzając mieszek włosowy. Działa tylko na włosy w fazie anagenu. Ta metoda jest skuteczna jedynie w przypadku włosów ciemnych, bowiem zbyt małe ilości barwnika nie mają możliwości pochłonięcia dostatecznej, efektywnej ilości energii światła lasera. Dzień przed zabiegiem klient powinien ogolić (nie wydepilować) włosy. Wprzypadku odrastania włosów między zabiegami należ je golić.Przy zaburzeniach hormonalnych i w trakcie ich leczenia zabiegi mogą być nieskuteczne. Nasz wysoko wykwalifikowany personel posiada bardzo duże doświadczenie w tego typu zabiegach. Stosowanie się do zaleceń i procedur postępowania minimalizuje ryzyko praktycznie do zera. Wysokiej jakości sprzęt, którym dysponuje Instytut jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku. 

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Gęściej rozłożony pigment częściowo absorbuje energię świetlną. Pod wpływem gęstych impulsów świetlnych melanocyty ulegają rozbiciu, a melanina rozproszeniu. W efekcie przebarwienia bledną. Indywidualnie dobrana do rodzaju zmian kombinacja impulsów i energii reaguje z melaniną odpowiedzialną za powstawanie przebarwień, powodując jej zniszczenie. Metoda IPL+RF pozwala skutecznie zredukować nierówne rozłożenie barwnika, przebarwienia posłoneczne, plamy starcze, piegi. W przypadku przebarwień długotrwałych i polekowych wymagana jest większa liczba zabiegów. Między zabiegami nie opalać się. Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem stosując kremy z filtrem min. SPF 30. Nasz wysoko wykwalifikowany personel ma bardzo duże doświadczenie w tego typu zabiegach. Stosowanie się do zaleceń i procedur postępowania minimalizuje ryzyko praktycznie do zera. Natomiast nasz wysokiej jakości sprzęt jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku.

FOTOODMŁADZANIE

Ta nowoczesna metoda leczenia starzenia skóry twarzy została tak zaprojektowana, aby spowodować selektywny uraz brodawek skóry właściwej, prowadząc w ten sposób do aktywacji fibroblastów i syntezy
nowego kolagenu oraz macierzy zewnątrzkomórkowej, nie wywołując jednocześnie nadmiernych uszkodzeń w obrębie naskórka. Dosłownie znaczy to, że właściwe struktury skóry pochłaniają emitowane
światło i naprawiają zniszczenia spowodowane starzeniem i działaniem słońca. Jest to zabieg bezinwazyjny - bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Nasz wysoko wykwalifikowany personel ma bardzo duże doświadczenie w tego typu zabiegach. Stosowanie się do zaleceń i procedur postępowania minimalizuje ryzyko praktycznie do zera. Natomiast nasz wysokiej jakości sprzęt jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku.

Przeciwwskazania:

 • Cukrzyca
 • Hemofilia
 • Skłonność do keloidów
 • Kolagenozy /choroby tkanki łącznej/
 • Stany zapalne skóry
 • Obniżenie odporności organizmu
 • Zaburzenia psychiczne
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Nowotwory skóry
 • Fotodermatozy
 • Zażywanie leków światłouczulających
 • Sterydy
 • Leki przeciw zakrzepowe
 • Metalowe implanty
 • Antybiotyki
 • Leki przeciwcukrzycowe
 • Retinoidy (miejscowe i ogólne)
 • Leki przeciwzapalne
 • Zioła (dziurawiec, nagietek, skrzyp)

Zabiegu z wykorzystaniem IPL +RF nie należy wykonywać bezpośrednio po lub przed opalaniem!

 

Kontakt

ul. 26 Marca 94b (I piętro)
44-300 Wodzisław Śląski
Mobile: 791-321-333
Tel. (32) 30-70-133

Śledź nas

Dane do przelewu

Instytut Urody Spółka z o.o.
ul. 26 Marca 94b, 44-300 Wodzisław Śląski

BZWBK24, PL:
13 1090 1766 0000 0001 3715 4822

Godziny otwarcia salonu:

Poniedziałek - Piątek 10:00 -20:00
Sobota - 9:00 – 13:00

Aby zapewnić Państwu jak najdogodniejszy termin wizyty zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji telefonicznie.